Vznik organizace VW BROUK CLUB BLANSKO (VolksWagen Brouk Club Blansko) byl zcela jednoduše vyprovokován od našich sousedů z Rakouska. V dřívější době bylo nutno jezdit pro díly na automobily VW BROUK mimo území naší republiky a je celkem logické, že se pojede tam, kde je to nejblíže. Dostali jsme kontakt na členy VW KÄFER CLUB WIEN a posléze bylo zjištěno, ze tento klub má prodejnu v rakouském Wilfersdorfu blízko Mistelbachu. A začalo se jezdit pro náhradní díly na vozy VW Brouk, které už v té době u nás jezdily. Díky tomu že je bylo nutno také občas v AUTODÍLNĚ PROCHÁZKA něco opravovat, spolupráce s rakouským klubem se stávala četnější. Protože neexistuje dobrý obchod aniž by při něm v rámci profesní činnosti nedošlo také z hlediska odborné profese na výměnu názorů a zkušeností, došlo automaticky na ukázky fotografií ze srazů VW KÄFER z Rakouska. Při jedné takové obchodní cestě kdy se rakouská strana chlubila svými skvosty ze srazu rakouského klubu VW KÄFER, bylo zkonstatováno triem bratří Procházků: „Takový sraz dokážeme udělat i u nás doma, když to dokážete u Vás v Rakousku.“ Přesně 16.1.1993 byl tímto prohlášením založen VW BROUK CLUB BLANSKO. (Datum se dá stanovit zcela jasně a přesně, protože tento den slavil p. Pavel Procházka narozeniny.)

Zakládajícími členy tedy jsou: Pavel Procházka, Petr Procházka, Jaroslav Procházka jun. a kolegové z rakouského VW KÄFER CLUB Manfred Ciran, Marten Stenmayer a Reiny Beck. Ti slíbili pomoc a účast při uspořádání srazu VW BROUK v Blansku. Toto PRVNÍ MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ VW BROUK V BLANSKU se uskutečnilo dne 26.června 1993.

Se vzrůstajícímu zájmem o vozidla VW BROUK přibývalo neustále lidí, kteří tento vůz vlastnili, přáli si mít tohoto svého miláčka stále lepšího a začali se více na VW BROUK CLUB BLANSKO obracet se svými technickými dotazy, s potřebou opravit svého Brouka, nebo sehnat náhradní díl. Kromě toho bylo třeba připravit i další setkání VW BROUK v Blansku. Práce bylo mnoho, lidé měli zájem a aby se všechno dalo zvládnout bylo nutno provést organizaci klubu tak aby řádně fungovaly všechny oblasti činností. Na počátku roku 1994 bylo tedy zvoleno první představenstvo VW BROUK CLUBU BLANSKO ve složení:
Prezident klubu: Jiří Brada
Viceprezident klubu: Pavel Procházka
Pokladník: Radek Mach

VW Brouk klub pracoval od svého založení pod záštitou Automotoklubu Macocha Blansko. Členů stále přibývalo, všechny činnosti byly neustále širší, pestřejší a dokonalejší. I Brouci všech členů byly neustále zdokonalovány a vylepšovány, takže do VW BROUK CLUBU BLANSKO začalo chodit stále více lidí s žádostí radu, případně o pomoc. Konkrétní technické záležitosti se řešily ve firmě AUTODÍLNA PROCHÁZKA BLANSKO a AUTOCOLOR PROCHÁZKA v Šošůvce. Tyto firmy se staly hlavní technickou základnou nejen pro členy našeho klubu, ale postupem času i pro další zájemce z celé České republiky.

Účast našich členů na různých srazech VW BROUK dala podnět k zahájení spolupráce s ostatními kluby VW BROUK v celé České republice a na Slovensku. Pravidelně každý rok jsou pořádána mezinárodní setkání VW BROUK v Blansku, naši členové se ve stále větší míře účastní různých setkání Brouků nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

S různými organizačními změnami včetně změn v Automotoklubu ČR došlo k organizačním změnám i v našem VW BROUK CLUB. Na členské schůzi dne 26. února 2000 byla utvořena nová organizační struktura s názvem AMK MACOCHA VW BROUK CLUB BLANSKO a ustanovena jako jediná nástupnická organizace VW BROUK CLUB BLANSKO. Bylo zvoleno nové představenstvo ve složení:S různými organizačními změnami včetně změn v Automotoklubu ČR došlo k organizačním změnám i v našem VW BROUK CLUB. Na členské schůzi dne 26. února 2000 byla utvořena nová organizační struktura s názvem AMK MACOCHA VW BROUK CLUB BLANSKO a ustanovena jako jediná nástupnická organizace VW BROUK CLUB BLANSKO. Bylo zvoleno nové představenstvo ve složení:
Prezident klubu: František Starý
Viceprezident klubu: Pavel Procházka
Členové představenstva: Stanislav Šotnar , Jiří Vichta, Jaroslav Procházka jun., Zdeněk Kejík , Petr Procházka.

AMK MACOCHA VW BROUK CLUB BLANSKO je přímou organizací Ústředního Automotoklubu České republiky.